PRNF14FTD6K98
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
PRNF14FTD6K98 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PRNF14FTD6K98
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL
Dataark: 1.PRNF14FTD6K98.pdf2.PRNF14FTD6K98.pdf
  • Besked
Specifikationer for PRNF14FTD6K98
Varenummer PRNF14FTD6K98 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6787200 pcs Datablad 1.PRNF14FTD6K98.pdf2.PRNF14FTD6K98.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Serie RNF Modstand 6.98 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial, Radial Bend Andre navne PRN 1/4 T1 6.98K 1% P