RAVF052DJT100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RAVF052DJT100R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAVF052DJT100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES ARRAY 2 RES 510 OHM 0302
Dataark: RAVF052DJT100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RAVF052DJT100R
Varenummer RAVF052DJT100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES ARRAY 2 RES 510 OHM 0302 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3094171 pcs Datablad RAVF052DJT100R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±300ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.032" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Serie RAVF Modstand-Ratio-Drift -
Modstand Matchende forhold - Modstand (ohm) 100
Strøm pr. Element 31mW Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal modstande 2 Antal stifter 4
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.014" (0.35mm)
Detaljeret beskrivelse 100 Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±300ppm/°C 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals Kredsløbstype Isolated