RC12KT3M90
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RC12KT3M90
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 3.9M OHM 10% 1/2W AXIAL
Dataark: RC12KT3M90.pdf
  • Besked
Specifikationer for RC12KT3M90
Varenummer RC12KT3M90 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 3.9M OHM 10% 1/2W AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 900009 pcs Datablad RC12KT3M90.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Serie RC Modstand 3.9 MOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Non-Inductive, Pulse Withstanding Detaljeret beskrivelse 3.9 MOhms ±10% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive, Pulse Withstanding Carbon Composition