RC14KT820K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RC14KT820K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 820K OHM 10% 1/4W AXIAL
Dataark: RC14KT820K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RC14KT820K
Varenummer RC14KT820K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 820K OHM 10% 1/4W AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1300097 pcs Datablad RC14KT820K.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Serie RC Modstand 820 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Non-Inductive, Pulse Withstanding Detaljeret beskrivelse 820 kOhms ±10% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive, Pulse Withstanding Carbon Composition