RGC0805DTC23K2
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RGC0805DTC23K2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RGC0805DTC23K2
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 23.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Dataark: 1.RGC0805DTC23K2.pdf2.RGC0805DTC23K2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RGC0805DTC23K2
Varenummer RGC0805DTC23K2 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 23.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 295915 pcs Datablad 1.RGC0805DTC23K2.pdf2.RGC0805DTC23K2.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie RGC Modstand 23.2 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne RGC0805DTC23K2CT
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.024" (0.60mm) Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 23.2 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film