RGC0805DTC23K7
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RGC0805DTC23K7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RGC0805DTC23K7
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 23.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
Dataark: 1.RGC0805DTC23K7.pdf2.RGC0805DTC23K7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RGC0805DTC23K7
Varenummer RGC0805DTC23K7 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 23.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2789120 pcs Datablad 1.RGC0805DTC23K7.pdf2.RGC0805DTC23K7.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie RGC Modstand 23.7 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne RGC 1/10 T2 23.7K 0.5% R