RMCF1206FT698R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF1206FT698R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF1206FT698R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 698 OHM 1% 1/4W 1206
Dataark: 1.RMCF1206FT698R.pdf2.RMCF1206FT698R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF1206FT698R
Varenummer RMCF1206FT698R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 698 OHM 1% 1/4W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 950190 pcs Datablad 1.RMCF1206FT698R.pdf2.RMCF1206FT698R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie RMCF Modstand 698 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne RMCF1206FT698RDKR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm) Funktioner Automotive AEC-Q200
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 698 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film