RMCF1210FT357K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF1210FT357K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF1210FT357K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 357K OHM 1% 1/3W 1210
Dataark: 1.RMCF1210FT357K.pdf2.RMCF1210FT357K.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCF1210FT357K
Varenummer RMCF1210FT357K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 357K OHM 1% 1/3W 1210 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5456253 pcs Datablad 1.RMCF1210FT357K.pdf2.RMCF1210FT357K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 1210 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Serie RMCF Modstand 357 kOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1210 (3225 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200 Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 357 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film Sammensætning Thick Film