RMCF2010FT2R87
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2010FT2R87 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF2010FT2R87
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.87 OHM 1% 3/4W 2010
Dataark: 1.RMCF2010FT2R87.pdf2.RMCF2010FT2R87.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCF2010FT2R87
Varenummer RMCF2010FT2R87 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.87 OHM 1% 3/4W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2565289 pcs Datablad 1.RMCF2010FT2R87.pdf2.RMCF2010FT2R87.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±400ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RMCF Modstand 2.87 Ohms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200 Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2.87 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film Sammensætning Thick Film