RMCF2512FT23K7
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2512FT23K7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF2512FT23K7
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 23.7K OHM 1% 1W 2512
Dataark: 1.RMCF2512FT23K7.pdf2.RMCF2512FT23K7.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCF2512FT23K7
Varenummer RMCF2512FT23K7 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 23.7K OHM 1% 1W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1826201 pcs Datablad 1.RMCF2512FT23K7.pdf2.RMCF2512FT23K7.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Serie RMCF Modstand 23.7 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200 Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 23.7 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film Sammensætning Thick Film