RPC2010FT1R05
Produkt oversigt
Varenummer: RPC2010FT1R05
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 1.05 OHM 1% 3/4W 2010
Dataark: RPC2010FT1R05.pdf
  • Besked
Specifikationer for RPC2010FT1R05
Varenummer RPC2010FT1R05 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 1.05 OHM 1% 3/4W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 750701 pcs Datablad RPC2010FT1R05.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RPC Modstand 1.05 Ohms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 1.05 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film Sammensætning Thick Film