RSF12JB2R70
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF12JB2R70 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF12JB2R70
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.7 OHM 1/2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSF12JB2R70.pdf2.RSF12JB2R70.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF12JB2R70
Varenummer RSF12JB2R70 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.7 OHM 1/2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5770222 pcs Datablad 1.RSF12JB2R70.pdf2.RSF12JB2R70.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Serie RSF Modstand 2.7 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 1/2 2.7 5% A
RS 1/2 2.7 5% A-ND
RS1/22.75%A
RS1/22.75%A-ND
RS1/22.7JA
RS1/22.7JA-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 200°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 2.7 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film