RSF12JB75R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF12JB75R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF12JB75R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 75 OHM 1/2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSF12JB75R0.pdf2.RSF12JB75R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF12JB75R0
Varenummer RSF12JB75R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 75 OHM 1/2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5542389 pcs Datablad 1.RSF12JB75R0.pdf2.RSF12JB75R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Serie RSF Modstand 75 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 1/2 75 5% A
RS 1/2 75 5% A-ND
RS1/2755%A
RS1/2755%A-ND
RS1/275JA
RS1/275JA-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 200°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 75 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film