RSF2FTR120
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF2FTR120 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF2FTR120
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.12 OHM 2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSF2FTR120.pdf2.RSF2FTR120.pdf
  • Besked
Specifikationer for RSF2FTR120
Varenummer RSF2FTR120 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.12 OHM 2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 628699 pcs Datablad 1.RSF2FTR120.pdf2.RSF2FTR120.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Serie RSF Modstand 120 mOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 2 0.12 1% R
RS 2 0.12 1% R-ND
RS20.121%R
RS20.121%R-ND
RS20.12FR
RS20.12FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 120 mOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film