RVC1206FK500K
Stackpole Electronics Inc.Stackpole Electronics Inc.
Stackpole Electronics Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RVC1206FK500K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES SMD 500K OHM 1% 1/4W 1206
Dataark: RVC1206FK500K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RVC1206FK500K
Varenummer RVC1206FK500K Fabrikant Stackpole Electronics Inc.
Beskrivelse RES SMD 500K OHM 1% 1/4W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1575182 pcs Datablad RVC1206FK500K.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 0.25W, 1/4W
Spænding - Opdeling 1206 Tykkelse (Max) ±100ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) Serie RVC
RoHS Status Tape & Reel (TR) Polarisering 1206 (3216 Metric)
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer RVC1206FK500K Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner - FIFO s 2
Udvidet beskrivelse 500k Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film ESR (Equivalent Series Resistance) ±1%
Beskrivelse RES SMD 500K OHM 1% 1/4W 1206 Belægning, Boligtype Thick Film