RVC1206FT1M82
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RVC1206FT1M82
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 1.82M OHM 1% 1/4W 1206
Dataark: RVC1206FT1M82.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RVC1206FT1M82
Varenummer RVC1206FT1M82 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 1.82M OHM 1% 1/4W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1715354 pcs Datablad RVC1206FT1M82.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Serie RVC Modstand 1.82 MOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 1.82 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film