RVC2010JT50M0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RVC2010JT50M0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 50M OHM 5% 1/2W 2010
Dataark: RVC2010JT50M0.pdf
  • Besked
Specifikationer for RVC2010JT50M0
Varenummer RVC2010JT50M0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 50M OHM 5% 1/2W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 511878 pcs Datablad RVC2010JT50M0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±400ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RVC Modstand 50 MOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 50 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film