RVC2512FT240K
Produkt oversigt
Varenummer: RVC2512FT240K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 240K OHM 1% 1W 2512
Dataark: RVC2512FT240K.pdf
  • Besked
Specifikationer for RVC2512FT240K
Varenummer RVC2512FT240K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 240K OHM 1% 1W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 444754 pcs Datablad RVC2512FT240K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Serie RVC Modstand 240 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 240 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film