RVC2512FT270K
Produkt oversigt
Varenummer: RVC2512FT270K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 270K OHM 1% 1W 2512
Dataark: RVC2512FT270K.pdf
  • Besked
Specifikationer for RVC2512FT270K
Varenummer RVC2512FT270K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 270K OHM 1% 1W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 520423 pcs Datablad RVC2512FT270K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Serie RVC Modstand 270 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 270 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film