VM10JB5R00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VM10JB5R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 5 OHM 10W 5% RADIAL
Dataark: VM10JB5R00.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for VM10JB5R00
Varenummer VM10JB5R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 5 OHM 10W 5% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 245589 pcs Datablad VM10JB5R00.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±300ppm/°C
Leverandør Device Package Radial Lead Størrelse / Dimension 0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Serie VM Modstand 5 Ohms
Power (Watts) 10W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 250°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.417" (36.00mm)
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 5 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound