WW1FTR120
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW1FTR120
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.12 OHM 1W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW1FTR120.pdf2.WW1FTR120.pdf
  • Besked
Specifikationer for WW1FTR120
Varenummer WW1FTR120 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.12 OHM 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 303625 pcs Datablad 1.WW1FTR120.pdf2.WW1FTR120.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±90ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Serie WW Modstand 120 mOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 120 mOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound Sammensætning Wirewound