WW1FTR200
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
WW1FTR200 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW1FTR200
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.2 OHM 1W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW1FTR200.pdf2.WW1FTR200.pdf
  • Besked
Specifikationer for WW1FTR200
Varenummer WW1FTR200 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.2 OHM 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 349707 pcs Datablad 1.WW1FTR200.pdf2.WW1FTR200.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±90ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Serie WW Modstand 200 mOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne WW 1 0.2 1% R
WW10.21%R
WW10.21%R-ND
WW10.2FR
WW10.2FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 200 mOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound