WW2FTR500
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
WW2FTR500 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW2FTR500
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.5 OHM 1.5W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW2FTR500.pdf2.WW2FTR500.pdf
  • Besked
Specifikationer for WW2FTR500
Varenummer WW2FTR500 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.5 OHM 1.5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 370127 pcs Datablad 1.WW2FTR500.pdf2.WW2FTR500.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±90ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Serie WW Modstand 500 mOhms
Power (Watts) 1.5W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne WW 2 0.5 1% R
WW20.51%R
WW20.51%R-ND
WW20.5FR
WW20.5FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 500 mOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound