WW5FT2K50
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW5FT2K50
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.5K OHM 5W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW5FT2K50.pdf2.WW5FT2K50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for WW5FT2K50
Varenummer WW5FT2K50 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.5K OHM 5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 272090 pcs Datablad 1.WW5FT2K50.pdf2.WW5FT2K50.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Serie WW Modstand 2.5 kOhms
Power (Watts) 5W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2.5 kOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound Sammensætning Wirewound