WW5FT2K55
Produkt oversigt
Varenummer: WW5FT2K55
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.55K OHM 5W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW5FT2K55.pdf2.WW5FT2K55.pdf
  • Besked
Specifikationer for WW5FT2K55
Varenummer WW5FT2K55 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.55K OHM 5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 293503 pcs Datablad 1.WW5FT2K55.pdf2.WW5FT2K55.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Serie WW Modstand 2.55 kOhms
Power (Watts) 5W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2.55 kOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound Sammensætning Wirewound