WW5FTR150
Produkt oversigt
Varenummer: WW5FTR150
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.15 OHM 5W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW5FTR150.pdf2.WW5FTR150.pdf
  • Besked
Specifikationer for WW5FTR150
Varenummer WW5FTR150 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.15 OHM 5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 235449 pcs Datablad 1.WW5FTR150.pdf2.WW5FTR150.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±90ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Serie WW Modstand 150 mOhms
Power (Watts) 5W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 150 mOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound Sammensætning Wirewound