WW5JB50R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
WW5JB50R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW5JB50R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 50 OHM 5W 5% AXIAL
Dataark: 1.WW5JB50R0.pdf2.WW5JB50R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for WW5JB50R0
Varenummer WW5JB50R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 50 OHM 5W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 290779 pcs Datablad 1.WW5JB50R0.pdf2.WW5JB50R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Serie WW Modstand 50 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne WW 5 50 5% B
WW5505%B
WW5505%B-ND
WW550JB
WW550JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 50 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound