AGC0.50YL50
TechflexTechflex
AGC0.50YL50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AGC0.50YL50
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 0.5" ID FBRGLASS 50'
Dataark: AGC0.50YL50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for AGC0.50YL50
Varenummer AGC0.50YL50 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 0.5" ID FBRGLASS 50' Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1221 pcs Datablad AGC0.50YL50.pdf
Vægtykkelse 0.030" (0.76mm) Type attributter Braided
Type Sleeving, Insulated Serie Flex Glass® Acrylic
Driftstemperatur -25°C ~ 155°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating - Materiale Fiberglass, Acrylic Coated
Væskebeskyttelse Oil Resistant Længde 50.00' (15.24m)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Varme beskyttelse -
Funktioner Acid Resistant, Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant Miljøbeskyttelse -
Diameter - Udenfor 0.560" (14.22mm) Diameter - Indvendigt 0.500" (12.70mm)
Detaljeret beskrivelse Yellow Fiberglass, Acrylic Coated Braided Sleeving, Insulated 0.500" (12.70mm) 50.00' (15.24m) Farve Yellow