FIN1.50RD25
TechflexTechflex
FIN1.50RD25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FIN1.50RD25
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 1.5" ID FBRGLASS 25'
Dataark: 1.FIN1.50RD25.pdf2.FIN1.50RD25.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 578 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 578 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for FIN1.50RD25
Varenummer FIN1.50RD25 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 1.5" ID FBRGLASS 25' Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 578 pcs Datablad 1.FIN1.50RD25.pdf2.FIN1.50RD25.pdf
Vægtykkelse 0.072" (1.83mm) Type attributter Braided
Type Sleeving, Insulated Serie FireFlex®
Driftstemperatur -54°C ~ 260°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating Non Flammable Materiale Fiberglass, Silicone Coated, Halogen Free
Væskebeskyttelse Gasoline Resistant, Moisture Resistant Længde 25.00' (7.62m)
Funktioner Chemical Resistant, Solvent Resistant Miljøbeskyttelse -
Diameter - Udenfor 1.644" (41.76mm) Diameter - Indvendigt 1.500" (38.10mm)
Detaljeret beskrivelse Red Fiberglass, Silicone Coated, Halogen Free Braided Sleeving, Insulated 1.500" (38.10mm) 25.00' (7.62m) Farve Red