KVX0.25YL50
TechflexTechflex
KVX0.25YL50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: KVX0.25YL50
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 1/4" X 50' YELLOW
Dataark: 1.KVX0.25YL50.pdf2.KVX0.25YL50.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 793 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 793 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for KVX0.25YL50
Varenummer KVX0.25YL50 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 1/4" X 50' YELLOW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 793 pcs Datablad 1.KVX0.25YL50.pdf2.KVX0.25YL50.pdf
Bredde - Vægtykkelse -
Type attributter Expandable Type Sleeving
Serie Aramid Armor™ Driftstemperatur -170°C ~ 160°C
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale Brandbarhed Rating -
Materiale Kevlar® Aramid, Halogen Free Væskebeskyttelse Fuel Resistant
Længde 50.00' (15.24m) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Miljøbeskyttelse Environment Resistant Diameter - Udenfor, Ikke-udvidet -
Diameter - Indvendig, Ikke-udvidet 0.250" (6.35mm) Diameter - Indvendig, Udvidet 0.375" (9.52mm)