CHD250PS12
XP PowerXP Power
CHD250PS12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CHD250PS12
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 250W
Dataark: CHD250PS12.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 585 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 585 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
  • Besked
Specifikationer for CHD250PS12
Varenummer CHD250PS12 Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 250W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 585 pcs Datablad CHD250PS12.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 12V
Spænding - Isolering 4kV Spænding - Indgang 80 ~ 264 VAC
Type Open Frame Størrelse / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.43" H (127.0mm x 76.2mm x 36.3mm)
Serie CHD250 Power (Watts) 250W
Andre navne 1470-4431 Driftstemperatur -20°C ~ 70°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mindste belastning er påkrævet No
Effektivitet 94% Detaljeret beskrivelse Open Frame AC DC Converter 1 Output 12V 20.8A 80 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 20.8A Godkendelser CB, CE, TUV, UL