DNR60US12
XP PowerXP Power
DNR60US12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DNR60US12
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 60W
Dataark: DNR60US12.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for DNR60US12
Varenummer DNR60US12 Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 60W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2132 pcs Datablad DNR60US12.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 12V
Spænding - Isolering 3kV Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 4.53" L x 1.59" W x 3.54" H (115.0mm x 40.5mm x 90.0mm)
Serie DNR Power (Watts) 60W
Andre navne 1470-1104 Driftstemperatur -20°C ~ 70°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype DIN Rail
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Mindste belastning er påkrævet No
Effektivitet 86% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 12V 5A 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 5A Godkendelser CE