HDS1500PS48
XP PowerXP Power
HDS1500PS48 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HDS1500PS48
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 48V 1500W
Dataark: HDS1500PS48.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 118 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 118 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for HDS1500PS48
Varenummer HDS1500PS48 Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 48V 1500W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 118 pcs Datablad HDS1500PS48.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 48V
Spænding - Isolering 3kV Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 12.32" L x 5.00" W x 2.50" H (294.50mm x 127.0mm x 63.5mm)
Serie HDS1500 Power (Watts) 1500W
Andre navne 1470-2678 Driftstemperatur -20°C ~ 60°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mindste belastning er påkrævet No
Effektivitet 92% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 48V 31.3A 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 31.3A Godkendelser CB, TUV, UL