IEU0248S12
XP PowerXP Power
IEU0248S12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: IEU0248S12
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 12V 2W
Dataark: IEU0248S12.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for IEU0248S12
Varenummer IEU0248S12 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 12V 2W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6249 pcs Datablad IEU0248S12.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 12V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 36V Spænding - Indgang (Max) 75V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 0.55" L x 0.55" W x 0.31" H (14.0mm x 14.0mm x 8.0mm)
Serie IEU02 Power (Watts) 2W
Emballage Tube Pakke / tilfælde 8-DIP Module, 4 Leads
Andre navne 1470-3606 Driftstemperatur -40°C ~ 95°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner OCP, SCP Effektivitet 85%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 167mA 36V - 75V Input Nuværende - Output (Max) 167mA