JWL4048S3V3
XP PowerXP Power
JWL4048S3V3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: JWL4048S3V3
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 40W
Dataark: JWL4048S3V3.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for JWL4048S3V3
Varenummer JWL4048S3V3 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 40W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1129 pcs Datablad JWL4048S3V3.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 3.3V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 18V Spænding - Indgang (Max) 75V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Serie JWL Power (Watts) 40W
Emballage Tube Pakke / tilfælde 6-DIP Module
Andre navne 1470-3404 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off, SCP Effektivitet 89%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 8A 18V - 75V Input Nuværende - Output (Max) 8A