MHP1000PS24
XP PowerXP Power
MHP1000PS24 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MHP1000PS24
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 24V 1000W
Dataark: 1.MHP1000PS24.pdf2.MHP1000PS24.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 195 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 195 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for MHP1000PS24
Varenummer MHP1000PS24 Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 24V 1000W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 195 pcs Datablad 1.MHP1000PS24.pdf2.MHP1000PS24.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 24V
Spænding - Isolering 4kV Spænding - Indgang 85 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 9.55" L x 5.90" W x 2.40" H (242.6mm x 149.8mm x 61.0mm)
Serie MHP Power (Watts) 1000W
Andre navne 1470-2185 Driftstemperatur -20°C ~ 70°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mindste belastning er påkrævet No
Effektivitet 85% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 42A 85 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 42A Godkendelser CB