QSB40024S48
XP PowerXP Power
QSB40024S48 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: QSB40024S48
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 48V 400W
Dataark: QSB40024S48.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 335 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 335 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
  • Besked
Specifikationer for QSB40024S48
Varenummer QSB40024S48 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 48V 400W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 335 pcs Datablad QSB40024S48.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 48V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 9V Spænding - Indgang (Max) 36V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Serie QSB Power (Watts) 400W
Emballage Box Pakke / tilfælde 16-DIP Module
Andre navne 1470-4181
QSB40024S48-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP Effektivitet 86.5%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 48V 8.3A 9V - 36V Input Nuværende - Output (Max) 8.3A
Kontrolfunktioner Enable, Active High Applikationer ITE (Commercial)
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
QSB40024S48P
QSB40024S48P
producenter: XP Power
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 48V 398W