RCQ5072S12
XP PowerXP Power
RCQ5072S12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RCQ5072S12
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 12V 50W
Dataark: RCQ5072S12.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 804 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 804 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
  • Besked
Specifikationer for RCQ5072S12
Varenummer RCQ5072S12 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 12V 50W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 804 pcs Datablad RCQ5072S12.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 12V Spænding - Isolering 3kV
Spænding - Indgang (Min) 43V Spænding - Indgang (Max) 101V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Serie RCQ Power (Watts) 50W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde 8-DIP Module
Andre navne 1470-3382 Driftstemperatur -40°C ~ 35°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off Effektivitet 92%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 4.17A 43V - 101V Input Nuværende - Output (Max) 4.17A