VCP15US24-E
XP PowerXP Power
VCP15US24-E Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VCP15US24-E
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 24V 15W
Dataark: VCP15US24-E.pdf
  • Besked
Specifikationer for VCP15US24-E
Varenummer VCP15US24-E Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 24V 15W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5065 pcs Datablad VCP15US24-E.pdf
Vægt 0.221 lb (100.24g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 24V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 2.72" L x 1.65" W x 1.11" H (69.0mm x 42.0mm x 28.2mm)
Serie VCP Power (Watts) 15W
Pakke / tilfælde 5-DIP Module Andre navne 1470-2268
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (With Derating) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation 2% Line Regulation ±0.5%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OVP, SCP
Effektivitet 84% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 630mA 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 630mA Godkendelser cUL, IEC, EN