VCP24US12-E
XP PowerXP Power
VCP24US12-E Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VCP24US12-E
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 24W
Dataark: VCP24US12-E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for VCP24US12-E
Varenummer VCP24US12-E Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 24W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3008 pcs Datablad VCP24US12-E.pdf
Vægt 0.331 lb (150.14g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 12V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 3.11" L x 1.81" W x 1.12" H (79.0mm x 46.0mm x 28.5mm)
Serie VCP Power (Watts) 24W
Pakke / tilfælde 5-DIP Module Andre navne 1470-2272
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (With Derating) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation 2% Line Regulation ±0.5%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OVP, SCP
Effektivitet 80% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 12V 2A 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 2A Godkendelser cUL, IEC, EN