ZPY6V8-TR
Vishay Semiconductor Diodes Division
ZPY6V8-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ZPY6V8-TR
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41
Dataark: ZPY6V8-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
25000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ZPY6V8-TR
Varenummer ZPY6V8-TR Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1781051 pcs Datablad ZPY6V8-TR.pdf
Spænding - Isolering 1 Ohm Spænding - Opdeling DO-41
Serie Automotive, AEC-Q101 RoHS Status Tape & Reel (TR)
Strøm - Max 1.3W Polarisering DO-204AL, DO-41, Axial
Andre navne ZPY6V8TR Driftstemperatur 175°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer ZPY6V8-TR Impedans (Max) (Zzt) 6.8V
Udvidet beskrivelse Zener Diode 1.3W ±5% Through Hole DO-41 ESR (Equivalent Series Resistance) ±5%
Diode Konfiguration 500nA @ 3V Beskrivelse DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41