ZPY7V5-TR
Vishay Semiconductor Diodes Division
ZPY7V5-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ZPY7V5-TR
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE ZENER 7.5V 1.3W DO41
Dataark: ZPY7V5-TR.pdf
  • Besked
Specifikationer for ZPY7V5-TR
Varenummer ZPY7V5-TR Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE ZENER 7.5V 1.3W DO41 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1934727 pcs Datablad ZPY7V5-TR.pdf
Spænding - Isolering 1 Ohm Spænding - Opdeling DO-41
Serie Automotive, AEC-Q101 RoHS Status Tape & Reel (TR)
Strøm - Max 1.3W Polarisering DO-204AL, DO-41, Axial
Andre navne ZPY7V5TR Driftstemperatur 175°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer ZPY7V5-TR Impedans (Max) (Zzt) 7.5V
Udvidet beskrivelse Zener Diode 1.3W ±5% Through Hole DO-41 ESR (Equivalent Series Resistance) ±5%
Diode Konfiguration 500nA @ 5V Beskrivelse DIODE ZENER 7.5V 1.3W DO41