0805-27NK
Produkt oversigt
Varenummer: 0805-27NK
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 27NH 500MA 250 MOHM
Dataark: 0805-27NK.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 0805-27NK
Varenummer 0805-27NK Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 27NH 500MA 250 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6537 pcs Datablad 0805-27NK.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Afskærmning Unshielded Serie 805
Vurderinger - Q @ Freq 55 @ 500MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 0805-27NK TR 2000 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Materiale - Core Ceramic
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Induktansfrekvens - Test 250MHz
selvinduktion 27nH Højde - Siddende (Max) 0.060" (1.52mm)
Frekvens - Selvresonans 2.5GHz Detaljeret beskrivelse 27nH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 250 mOhm Max Nonstandard
DC-modstand (DCR) 250 mOhm Max Nuværende vurdering 500mA