DC1390R-184K
Produkt oversigt
Varenummer: DC1390R-184K
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 180UH 7.28A 45 MOHM TH
Dataark: DC1390R-184K.pdf
  • Besked
Specifikationer for DC1390R-184K
Varenummer DC1390R-184K Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 180UH 7.28A 45 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13180 pcs Datablad DC1390R-184K.pdf
Type - Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 1.480" Dia (37.60mm)
Afskærmning Unshielded Serie DC1390R
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne DC1390R-184K 100 BULK Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 1kHz selvinduktion 180µH
Højde - Siddende (Max) 1.064" (27.03mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 180µH Unshielded Inductor 7.28A 45 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 45 mOhm Max
Nuværende vurdering 7.28A Nuværende - Mætning 9.86A