PTHF750R-59H
Produkt oversigt
Varenummer: PTHF750R-59H
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 750UH 2.1A 240 MOHM TH
Dataark: PTHF750R-59H.pdf
  • Besked
Specifikationer for PTHF750R-59H
Varenummer PTHF750R-59H Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 750UH 2.1A 240 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7840 pcs Datablad PTHF750R-59H.pdf
Type Toroidal Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 1.150" Dia (29.21mm)
Afskærmning Shielded Serie PTHFR
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne PTHF750R-59H BULK 100 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Molybdenum Permalloy(MPP) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 1kHz selvinduktion 750µH
Højde - Siddende (Max) 0.475" (12.06mm) Frekvens - Selvresonans 600kHz
Detaljeret beskrivelse 750µH Shielded Toroidal Inductor 2.1A 240 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 240 mOhm Max
Nuværende vurdering 2.1A Nuværende - Mætning 1.8A