PTKM10-50VM
Produkt oversigt
Varenummer: PTKM10-50VM
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM TH
Dataark: PTKM10-50VM.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for PTKM10-50VM
Varenummer PTKM10-50VM Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7579 pcs Datablad PTKM10-50VM.pdf
Type Toroidal Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.750" L x 0.400" W (19.05mm x 10.16mm)
Afskærmning Shielded Serie PTKM-VM
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne PTKM10-50VM BULK 100 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 1kHz selvinduktion 10µH
Højde - Siddende (Max) 0.775" (19.68mm) Frekvens - Selvresonans 35MHz
Detaljeret beskrivelse 10µH Shielded Toroidal Inductor 7.36A 10 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 10 mOhm Max
Nuværende vurdering 7.36A Nuværende - Mætning 1.7A