PM1008-R10K
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PM1008-R10K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PM1008-R10K
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse FIXED IND 100NH 650MA 560 MOHM
Dataark: PM1008-R10K.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for PM1008-R10K
Varenummer PM1008-R10K Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse FIXED IND 100NH 650MA 560 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5278 pcs Datablad PM1008-R10K.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package 1008 (2520 Metric) Størrelse / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Afskærmning Unshielded Serie PM1008
Vurderinger - Q @ Freq 60 @ 350MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1008 (2520 Metric)
Andre navne M1188TR Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ceramic Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 25MHz selvinduktion 100nH
Højde - Siddende (Max) 0.071" (1.80mm) Frekvens - Selvresonans 1GHz
Detaljeret beskrivelse 100nH Unshielded Wirewound Inductor 650mA 560 mOhm 1008 (2520 Metric) DC-modstand (DCR) 560 mOhm
Nuværende vurdering 650mA Nuværende - Mætning -