PM1008-R12K
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PM1008-R12K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PM1008-R12K
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse FIXED IND 120NH 650MA 680 MOHM
Dataark: PM1008-R12K.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for PM1008-R12K
Varenummer PM1008-R12K Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse FIXED IND 120NH 650MA 680 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4584 pcs Datablad PM1008-R12K.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package 1008 (2520 Metric) Størrelse / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Afskærmning Unshielded Serie PM1008
Vurderinger - Q @ Freq 60 @ 350MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1008 (2520 Metric)
Andre navne M1189TR Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ceramic Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 25MHz selvinduktion 120nH
Højde - Siddende (Max) 0.071" (1.80mm) Frekvens - Selvresonans 950MHz
Detaljeret beskrivelse 120nH Unshielded Wirewound Inductor 650mA 680 mOhm 1008 (2520 Metric) DC-modstand (DCR) 680 mOhm
Nuværende vurdering 650mA Nuværende - Mætning -
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
PM1008-82NK-RC
PM1008-82NK-RC
producenter: Bourns, Inc.
Beskrivelse: FIXED IND 82NH 600MA 180 MOHM
På lager: 735570 pcs
Hent: PM1008-82NK-RC.pdf
RFQ
PM1008-8R2K-RC
PM1008-8R2K-RC
producenter: Bourns, Inc.
Beskrivelse: FIXED IND 8.2UH 100MA 8 OHM SMD
På lager: 798999 pcs
Hent: PM1008-8R2K-RC.pdf
RFQ
PM1008-R12K-RC
PM1008-R12K-RC
Beskrivelse: FIXED IND 120NH 500MA 200 MOHM