DR73-4R7-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
DR73-4R7-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DR73-4R7-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 4.7UH 3.09A 29.7 MOHM
Dataark: DR73-4R7-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1350 pcs
2700 pcs
  • Besked
Specifikationer for DR73-4R7-R
Varenummer DR73-4R7-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 4.7UH 3.09A 29.7 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 223739 pcs Datablad DR73-4R7-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Afskærmning Shielded Serie DR
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 513-1133-2
DR73-4R7
DR73-4R7-ND
DR734R7R
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 4.7µH
Højde - Siddende (Max) 0.140" (3.55mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 3.09A 29.7 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 29.7 mOhm
Nuværende vurdering 3.09A Nuværende - Mætning 3.78A