SD10-6R2-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
SD10-6R2-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SD10-6R2-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 6.2UH 940MA 218 MOHM
Dataark: SD10-6R2-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for SD10-6R2-R
Varenummer SD10-6R2-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 6.2UH 940MA 218 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 74360 pcs Datablad SD10-6R2-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Andre navne 513-1172-2
SD10-6R2
SD10-6R2-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 6.2µH
Højde - Siddende (Max) 0.039" (1.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 6.2µH Shielded Wirewound Inductor 940mA 218 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 218 mOhm
Nuværende vurdering 940mA Nuværende - Mætning 920mA